Shkarkoni videot qe deshironi, NetVideoHunter

by Einar

video-workshop-eklipsi

Ky addon për firefoxin që do ju tregojmë sot, ju lejon që të shkarkoni videot tuaja të preferuara nga shumica e adresave të internetit nga ku mund të shikohen video.

NetVideoHunter është një addon i Firefoxit i vili ju lejon të shkarkoni video nga adresa si YouTube, Google Video, MySpace, Metacafe, Dailymotion, iFilm, Videoegg, Veoh, Blip.tv etj.

Proçedura është e thjeshtë:

1. Shkarkoni addon e FireFoxit NetVideoHunter.

2. Pasi ta keni instaluar addonin ju do keni mundësinë të shikoni një ikonë ngjyrë blu në pjesën, djathtas poshtë, të faqes, e cila duket si në foton e mëposhtme.

bluebutton-eklipsi

3. Tani shkoni tek faqja nga ku dëshironi të shkarkoni videon.

4. Në kohën që video karikohet ju do vini re një numër afër butonit blu i cili ju tregon që video është e gatshme për shkarkim.

5. Klikoni butonin ngjyrë blu, i cili do hapë një dritare të re të NetVideoHunter-it.

netvideohunter-eklipsi

Thjesht klikoni butonin e download (( butonin e shkarkimit)) dhe ruani videon në kartelën e dëshiruar.

{ 6 comments… read them below or add one }

klerti February 19, 2010 at 1:24 am

pershendetje pse nuk e shkarkoj dot kte netvideohunter ? me thot nuk esht i perputhshem me firefox 3.5.8 .A dini ndonje program tjeter ju qe shkarkon vidjo nga youtbe ,se ju qekeni te papam fare.ciaoo

Reply

Einar February 19, 2010 at 2:20 pm

klerti, netvideohunter eshte nje addon qe perdoret nga rreth 1 milione persona, dhe mesa duket ata e kane axhiornuar per versionin e fundit te Firefeoxit ndaj ajo qe duhet te besh eshte te axhiornosh firefoxin tend nga 3.5.8 tek versioni i fundit 3.6 vizito kete link, shkarkoje dhe instaloje, e ben upgrade automatikisht…

Reply

klerti February 19, 2010 at 4:41 pm

qekam pa fat se edhe 3.6shten nuk e pranon ,me duket se duet 0.4.3 gjithsesi FLM

Reply

Einar February 19, 2010 at 5:11 pm

klerti une para se te te pergjigjesha e provova vete ndaj te bera ate sygjerim…

Kur ti klikon linkun, NetvideoHunter tek artikulli siper, te dergon tek versioni 0.4.3 i atij addon… dhe pastaj duhet ta pranoje versioni 3.6 i Firefoxit.

Reply

beli December 2, 2013 at 4:52 pm

•pershendetje
•si mund te shkarkoj nje vidio nga youtube ne menyre te shpejte . julutem me epni disa sugjerimi dhe si mund ti perdor.
flm per mirkuptimin.

Reply

Einar December 3, 2013 at 4:53 pm

Pershendetje.

Nje nga shume menyrat per te shkarkuar nje video nga YouTube eshte te vizitosh kete faqen http://offliberty.com/

Do shikosh qe pasi te vendosesh linkun e videos qe deshiron te ofrohet mundesia per ta shkarkuar si Mp3, por me poshte ke nje opsion tjeter ku thote [I want video File] Kliko mbi te dhe me pas do te te ofrohet edhe linku per te shkarkuar videon.

Gjithe te mirat!

Leave a Comment

Previous post:

Next post: