Msn me nje fytyre te re

by er10n

Msn

Msn

Msn.com do ketë një fytyrë të re, ky lajm ka ardhur nga blogu zyrtar i msn.

lajmërimin e tyre është thënë.

“Sot është një ditë e veçantë për skuadrën tonë, pasi po ju sjellim punën tonë më domethënëse në re-design bërë në dhjetëvjeçarin e fundit të faqes së MSN!”

Pamja e re e e MSN duket këndshëm dhe sigurisht është e aftë të ofrojë shërbime si asnjëherë më parë, me një thjeshtësi të madhe. Mbi të gjitha, funksionaliteti i ri përfshin një integrim të rinovuar me social mediat online, duke nxjerrë më shumë në pah fuqinë e Facebook dhe Twitter.

Mund ta shikoni tek linku i mëposhtëm:

Faqja e re e msn.com

Shërbimet fondamentale si Live Mail/Hotmail dhe Bing kanë një aksesibilitet më të optimizuar në layout-in e ri të faqes. Design i ri është shumë i pastër dhe i qartë për tu kuptuar gjithashtu lë përshtypjen e një integrimi optimal me Web 2.0. Në këtë mënyrë MSN me të vërtetë ka bërë hyrjen e saj në gjeneratën e re RIA.

Një e re tjetër është edhe playeri i videove të Msn, i cili është i fuqizuar nga silverlight.

Përshtypjet tona ishin që design-i i ri ka pamjen e një blogu dhe është më shumë i orientuar drejt minimalizmit, dhe ne jemi fan të minimalizmit. 🙂

Ju çfarë mendoni?

{ 4 comments… read them below or add one }

Indrit Maraku December 2, 2009 at 1:35 am

Fantastik integrimi me Facebook dhe Twitter… dhe eshte e vertete, ngjan si nje blog 🙂
.-= Indrit Maraku´s last blog ..Me paguaj nese do qe te me lexosh ne Twitter =-.

Reply

Granit December 2, 2009 at 1:28 pm

Ketij i thone ndryshim se jo mahi. Me pelqen vendosja e te gjitha gjerave ne faqe. E vetmja gje qe nuk me pelqeu eshte se kishte dy searchbox te BING ne krye (mire) dhe ne fund (keq) sipas mendimit tim.
.-= Granit´s last blog ..Let’s Get You Making Money By Blogging =-.

Reply

Egzon December 2, 2009 at 1:35 pm

Me pelqen kjo pamja e re, per cudi te nje shok shfaqej prap ajo qe ishte me pare, edhe pse i fshiente cookies prap mbetej ajo qe ishte!
.-= Egzon´s last blog ..The Eye 3 (2008) =-.

Reply

Valmir December 6, 2009 at 11:26 am

Me pelqeu vertete ky ndryshim! Eshte dizajn me i lehte se i meparshmi!

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: