Tregu

Post image for Vjeshta po afron.

Vera po ikën dhe po i lë vendin Vjeshtës. Plazhi tashmë dalë-ngadalë do boshatiset, çadrat do mbyllen, shazllonet do mbushin sërish bodrumet dhe e përditshmja do rikthehet në jetën tuaj. Nëse ju jeni si shumë të rinjë shqiptarë që jetojnë në Tiranë, mund të mendoni se nuk ka shumë për të bërë rreth e rrotull qytetit [lexo më shumë…]

Kliko

Kliko

Të gjesh çfarë të bësh rreth e rrotull qytetit nuk është shumë e veshtirë. E vështirë ama është të gjesh diçka interesante. Në ndihmë, kësaj radhe, ju vjen platforma e re e eventeve Kliko. Kur ju keni kohë të lirë aty mund të konsultoni eventet më të fundit rreth e rrotull qytetit tuaj [lexo më shumë…]

Post image for Fituesit e Start Up Weekend Tirana 2012

U mbyll për këtë vit aktiviteti Start Up Weekend Tirana. Skuadrat që morën pjesë ishin 12 dhe pasi ato prezantuan idetë e tyre para anëtarëve të jurisë fituesit u shpallën si mëposhtë [lexo më shumë…]

Google Real-Time Insight Finder

Thumbnail image for Google Real-Time Insight Finder

Në videon mëposhtë do vini re se si funksionon, dhe do mësoni edhe si ta përdorni, mundësia e re ofruar nga Google, Google’s Real-Time Insight Finder, vegël e cila ju ndihmon nëse dëshironi të keni informacione

Lexo artikullin e plotë →

StoryFun – Nje projekt interesant nga Ardit Bajraktari

Thumbnail image for StoryFun – Nje projekt interesant nga Ardit Bajraktari

Ardit Bajraktari është krijuesi i aplikacionit StoryFun (Në Anglisht, duke qenë se i drejtohet tregut të gjerë botëror). Momentalisht ai është i punësuar full time tek yammer por gjate kohës së lirë, duke ndjekur pasionin e tij, ka krijuar aplikacionin në fjalë

Lexo artikullin e plotë →

Shopping ne metro

Thumbnail image for Shopping ne metro

Kore e Jugut, Tesco ka krijuar një dyqan virtual në metro nga ku pasagjerët mund të blejnë produkte të ndryshme nga raftet virtuale të projektuara në mur

Lexo artikullin e plotë →

Kerkoni koncertet e artisteve te preferuar me Show Hopping

Thumbnail image for Kerkoni koncertet e artisteve te preferuar me Show Hopping

Koncepti që qëndron pas Show Hopping është i thjeshtë – vendosni një vendndodhje, një rreze për të kërkuar brënda saj dhe një listë të grupeve muzikore që ju interesojnë (ose selektoni Allow All)

Lexo artikullin e plotë →

Si funksionon Spami modern

Thumbnail image for Si funksionon Spami modern

Blerja e Viagra-s, barnave mjekësore apo kopjeve të orave të ndryshme të famshme në internet ka evoluar, disa ekspertë të shkencave kompjuterike me anë të një studimi shpjegojnë në detaje se si spami modern funksionon

Lexo artikullin e plotë →

Koncentrat Nga Interneti #2

Thumbnail image for Koncentrat Nga Interneti #2

Ky është një vazhdim i rubrikës Koncentrat Nga Interneti! Sot do ju prezantojmë me disa faqe të reja (besoj për shumicën nga ju) të cilat janë mjaft të nevojshme dhe besoj që do përmirësojnë sadopak qëndrimin/eksperiencën tuaj në internet

Lexo artikullin e plotë →

Google me nje ide tjeter origjinale

Thumbnail image for Google me nje ide tjeter origjinale

Jo të gjithë janë në dijeni të sasisë së produkteve që ofron Google. Për tu gjëndur më pranë përdoruesve të tij ata kanë gjetur një mënyrë origjinale, të shoqëruar me një sens të hollë humori, për të prezantuar produktet më pak të njohura tek publiku i gjerë

Lexo artikullin e plotë →