Programe

Adobe

Adobe

Ka një arsye se pse nuk quhet “Adobe PDF reader” por “Acrobat reader” apo “Adobe reader”, është një sistem kompleks. Leximi i PDF-ve është një nga funksionet e shumtë të tij [lexo më shumë…]

Norton Antivirus 2009

Norton Antivirus 2009

Norton antivirus 2009 është një nga antiviruset më të mirë momentalisht në treg, gjithashtu është një nga antiviruset më të fuqishëm.

Kjo që do ju sjell sot është një ofertë 9 mujore [lexo më shumë…]

Vlc logo

Vlc logo

VLC është një nga playerit që përdor më shumë, më shumë për faktin që është i lehtë, si program nuk merr shumë CPU, natyrën e tij open-source dhe opsionet e shumta që ofron [lexo më shumë…]

Degjoni dhe shkarkoni mp3 nga desktopi juaj

Super MP3 Download është një program i mrekullueshëm (për windows) i cili ju lejon të bëni atë që dëshironi më shumë. Të shkarkoni MP3 falas. Mund të gjeni TOP 100 hitet këtu

Lexo artikullin e plotë →

Pse duhet respektuar kenga S.M.B.U e The Prodigy!

Pasi të shikoni videon e mësipërme do kuptoni se sa punë dhe talent qëndron pas kësaj kënge

Lexo artikullin e plotë →

Spotify, pas skenave

Një milion të rregjistruar në Britaninë e Madhe dhe me një ritëm prej 40 mijë rregjistruesish ditor. Këto janë disa shifra tepër interesante që Spotify ka publikuar para disa kohësh

Lexo artikullin e plotë →

KMPlayer nje alternative tjeter, Falas

Ekzistojnë me mijëra programe, “Media Players”, të cilët ju ofrojnë mundësinë për të parë video në kompjuterin tuaj. Nga ky numër i madh programesh kam zgjedhur një të cilin përdor personalisht dhe mendoj që është më i mirë se të tjerët

Lexo artikullin e plotë →

Shkarkoni Winx DVD Ripper Platinium, Falas

WinX DVD Ripper Platinium, është një program profesional për të bërë rip Filmat/shows në DVD, për ti ruajtur në kompjuterin tuaj, apo për ti spostuar me anë të USB. Programi ofron shpejtësi të mëdha në rip-imin e filmave, një proçes stabël dhe cilësinë më të mirë Audio/Video

Lexo artikullin e plotë →

Microsoft Security Essentials, Antivirus falas

Thumbnail image for Microsoft Security Essentials, Antivirus falas

Më në fund është lëshuar nga Microsoft versioni i parë zyrtar i Microsoft Security Essentials, një antivirus falas për të gjithë kompjuterat e pajisur me sistemin operativ Windows. Në veçanti, tre sistemet e fundit ose Windows XP (të paisur me Service Pack 2 ose 3), Windows Vista dhe të riut Windows 7.

Lexo artikullin e plotë →

Ashampoo burning studio 9, falas!

Ashampoo Burning Studio 9 është një update i fundit i programit në fjalë, në këtë version do vini re që janë shtuar shumë opsione dhe janë bërë përmirësime. Një opsion i veçantë është edhe Movie Editor i cili ju lejon të editoni dhe kombinoni videot tuaja

Lexo artikullin e plotë →