December 2010

wsj

wsj

Ndoshta jeni në dijeni të programit First-Click-Free i cili ka më shumë se 3 vjet që ofrohet nga Google.

Nëse nuk jeni në dijeni:
First Click Free është një mënyrë [lexo më shumë…]

Post image for Personalizoni faqen e profilit te Facebook sipas trendit te ri

Facebook ka ndryshuar sërish faqen e profilit duke bërë disa modifikime të reja të paraqitjes së faqes personale (profilit).

Si gjithmonë “të pakënaqurit” kritikuan ndryshimet, ndërsa të tjerët nuk humbën kohë dhe filluan me hackimin e profilit të ri 🙂 Krijimtaria e tyre është me të vërtetë për tu admiruar [lexo më shumë…]

Post image for Transmetim Live nga Stacioni Hapesinor Nderkombetar (ISS)

E dinit që stacioni hapësinor ndërkombëtar ISS transmeton live nga hapësira? Interesante të shikohet nga hapësira planeti ynë, sidomos në kohë reale :).

Me Windows Media Player mund të hapni linkun e mëposhtëm dhe të shikoni se si duket planeti Tokë nga lart [lexo më shumë…]

Permbledhje: Beteja e pare e Informacionit ne Web. Zgjidhni anen tuaj!

Thumbnail image for Permbledhje: Beteja e pare e Informacionit ne Web. Zgjidhni anen tuaj!

Një përmbledhje të shkurtër si fillim rreth Julian Assange mund ta lexoni tek bbc.  Për të krijuar një ide të mënyrës së menduarit të Assange mund ti hidhni një sy shkrimeve tek blogu i tij para se të krijonte

Lexo artikullin e plotë →

Katari fiton garen per boterorin 2022, shikoni ama propozimin e Japonise :D

Thumbnail image for Katari fiton garen per boterorin 2022, shikoni ama propozimin e Japonise :D

Japonia dëshironte të veçohej nga konkurentët e tjerë në garë për Kampionatin Botëror të 2022! Në plan kishin transmetimin e të gjitha ndeshjeve të kampionatit duke përdorur teknologjinë e hologrameve

Lexo artikullin e plotë →

Autopsia e Pentium III

Në fotografinë e mësipërme shikojmë një proçesor të vjetër Pentium III, një produkt i mrekullueshëm i teknologjisë

Lexo artikullin e plotë →